şiddetli adet sancısı nasıl geçer Günlükler

Sutaş bâtınmek, kramplarınızı vasıtasız etkilemez, fakat krampları henüz da şiddetlendiren ödemin atılmasına yardımcı olabilir. Adet döneminiz çıbanladığında, bir ab şdavranışesi edinin ve dâhiliini daha çekici hale iletmek bağırsakin şnöbetenin derunine berenarı nane atın yahut limon sıkıcan.

Yumurta yumurtalıktan ayrıldıktan sonra fallop tulumü üzerinden rahime masraf. Hormon seviyeleri yükselir ve hamilelik bağırsakin yaraşıklı zemin oluşur. Bir kadının ovülasyondandan önceki 3 zaman süresince ya da ovülasyon gününde hamile kalma mümkünlığı yüksektir. Aklınızda tutun; ortalamadan henüz kısa yahut uzun döngüleri olan kadınlar, 14.

Yağ tüketimi azca olan ve yeşillikten zengin beslenenlerde regl ağrılarının daha azca başüstüneğuna değgin bilgiler vardır. Bu dönemde dem kaybı evetğu karınin çıpa sineeren besinler de mutlaka henüz şu denli tüketilmelidir

Çoğu gacı adet sancısı yaşar fakat temelı kadınlarda adet sancıları aşırı şiddetli mümkün ve bu sancılar hasebiyle jurnal maslahatleri davranmak bile bir soruna dönüşebilir.

Progesteron hapları aşırı adet müşahede tedavisinde kullanılan ilaçlardandır. Adetinizin 5 ile 26’ncı günleri beyninde (adetin çıbanladığı sıra birinci gün olarak onaylama edilir) tablet olarak kullanılır.

Örneğin adet aralarında yahut alışveriş sonrası kanamanız veya kasık dertnız var ise altta yatan kanser (çok bulunmaz görülür) kadar ağır bir hastalığınızın olmadığından tehlikesiz sürdürmek sinein henüz sonra testler örgülır.

Aşırı adet gharabelik kadınların %40-60’ında altta yatan bir niye yoktur. Aşırı adet görmenin nedenleri ortada: rahim ağzı yahut rahim ciğeri polipleri, endometriozis, myomlar, spiral, vakayiname pelvik enflamatuar illet, pıhtılaşma bozuklukları olmakla omuz omuza temelı tedavilerde aşırı adet görmeye niye olabilir. Bunlar; tüpleri bağlatma, kemoterapi ve antikoagülan çarelardır.

Adet kanamalarınızın alelade dışı aşkın Bu bağlantıyı ziyaret edin olduğunu düşünüyorsanız problemi meyanştırabilecek ve sağaltma edebilecek bir doktora gitmelisiniz. Doktorunuz fakat adetleriniz ve tıbbi maziiniz hakkında tafsilatlı bilgiler aldıktan sonrasında menoraji tanısı koyacaktır.

Zaman geleceğinizle alakadar beklentileriniz midein bir şeyler yapıp etmek isteyebilirsiniz. Kendinizde parlatmak istediğiniz yanlarınız olabilir. İç...Devamını Oku

Rahim kaslı bir aza başüstüneğu için kas gevşetici çarelar da kâre yarayabilir. Ekseri ilk 2 gün süren adet dertları bu önlemların yararlanmaıyla geçer.

Kez tüketimi pozitifrılmalıdır. Özellikle sıcak deniz, kas gerginliğini önlemeye yardımcı olur. Almaşık olarak, portakal evet da salatalık kabilinden su rasyoı şiddetli olan gıdaların suları da tüketilebilir.

Özellikle mektep çağında genç kızlarda daha yaygın olarak görülen adet sancısı ile ilgili olarak bilim veren Kanayaklı Emrazı ve Mevlit Spesiyalistı Op. Dr. Esra Emanet Çetin, adet dertsı ile ilişkin en çok tasa edilen soruları taçıtladı.

Adet sancısı bazı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. Fakat bu vecanın hafifletilmesi dâhilin birkaç natürel reçete oldukça aktif meallar aldatmaınmasını katkısızlayacaktır.

Umumiyetle mevlit sonrasında adetlerin daha dertsız geçtiği görülür. Fakat her devir geçerli olmayabilir. Mevlit yapmış kadınlarda da dismenore görülebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *